Търсим здравен медиатор за с. Ивански, Шуменско

2017-02-02

Проектът „Взаимодействието с общността - фактор за по-добро бъдеще и успешна интеграция“, изпълняван в рамките на Програма ЗОВ в Шумен търси здравен медиатор.

„Основните изисквания са свързани с принадлежност и познаване на здравните и социални проблеми на общността, владеене на езика й и комуникативност“, споделя Людмила Андреева, координатор „Здравеопазване“ в проекта.

Конкурсът е на два етапа: подаване на документи и събеседване.

Срокът за подаването на документите е 2 март. След преглед на подадените документи осемчленна комисия от експерти от Национална мрежа на здравните медиатори, Община Шумен и Регионалната здравна инспекция ще проведе на 13 март интервюта с кандидатите, отговарящи на изискванията.
 

  Вижте тук пълния текст на обявата, публикуван на сайта на Община Шумен:
 

ОБЩИНА ШУМЕН в качеството си на водеща организация по проект „Взаимодействието с общността – фактор за по-добро бъдеще и успешна интеграция” по Българо-Швейцарска програма за подкрепа на социалното включване на роми и други уязвими групи – „Здраве и образование за всички” в партньорство със сдружение „Национална мрежа на здравните медиатори”

Обявява подбор за заемане на длъжността:
Здравен медиатор – код по НКПД 32533001 – 1 бр. на пълен работен ден за село Ивански за срок от 24 месеца

Кратко описание на длъжността Здравен медиатор
• Работа с клиенти и подпомагане на незапознатите със здравната система за получаване на достъп до здравни услуги;
• Посредничество между уязвими групи, здравни и социални служби;
• Работа с ОПЛ, други здравни специалисти и институции за повишаване на имунизационния статус на децата;
• Подпомагане при попълване на различни документи;
• Участие в организиране на здравни профилактични мероприятия и мероприятия за повишаване на здравната култура;
• Подпомагане на дейността на РЗИ по извънредни имунизационни кампании, профилактични прегледи с мобилни единици и други.

Изисквания към кандидатите:
• Образователна степен – минимум завършено средно образование;
• Професионален опит – не се изисква;
• Познаване на здравните и социални проблеми на ромската общност;
• Владеене на езика на общността – ромски или турски;
• Комуникативни умения;
• Компютърна грамотност (MS Word, Internet);

Необходими документи:
• Заявление по образец
• Автобиография европейски формат
• Мотивационно писмо
• Копие от документи за придобитата образователна степен, допълнителни квалификации
• Копие от документи, удостоверяващи продължителността на професионалния опит
• Свидетелство за съдимост

Образец на заявлението може да се получи и в отдел „Образование, наука и развитие”, стая 356 на Община Шумен, бул. „Славянски” № 17, от г-жа Христина Баева.

Провеждане на подбора:
1. Първи етап – разглеждане и проверка на подадените от кандидатите документи за съответствие с обявените изисквания за съответната длъжност.
2. Втори етап – интервю с допуснатите кандидати.

Срок и място за подаване на документи:
• Срок за подаване на документи от 06.02.2017 год. до 02.03.2017 год.
• Документите се подават лично или чрез пълномощник на следния адрес: гр. Шумен, Община Шумен, бул. „Славянски“ № 17, стая 356, при г-жа Христина Баева – ръководител на проекта всеки работен ден от 9.00 до 12.00 часа и от 13.00 до 17.00 часа.

Информация за професията „здравен медиатор“ можете да намерите на www.zdravenmediator.net
Допълнителна информация: телефон 054/857 756, лице за контакт: Христина Баева

Последни новини в тази категория

Обмен за добри практики по Програма ЗОВ

2019-05-03

Представители от Екипа за управление на проекта на Община Шумен, изпълняван по Програма ЗОВ, имаха пътуването до района на Програмата в Пловдив за представяне на резултатите от работата и обмяна на добри практики. В групата имаше образователни медиатори и педагози от ДГ „Пролетна дъга“ и Обединеното училище „Хр. Ботев“ в село Ивански, а пътуването бе организирано от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“.

Домакините от СУ „Найден Геров“ в пловдивския квартал Столипиново разказаха за своята работа с деца и възрастни от уязвимите групи. Споделеният опит беше изключително полезен по отношение на обхвата и задържането на децата и учениците в училище.

Ползотворна бе и срещата на образователните и здравните медиатори, които работят по проекта в двете общини. Те обсъдиха успехите, но и проблемите, които срещат в своята работа с целевата група за създаване на по-лесен достъп до здравни услуги, както и идеите и възможностите за устойчивостта в бъдеще.

За педагозите в сферата на  предучилищното образование интерес предизвика споделеният опит за прилагане на иновативни педагогически подходи в работата с децата в ранна детска възраст с цел мотивация, развитие и социализация. Един от важните аспекти в работата на педагогическите екипи е прилагането на ефективни подходи за привличане на родителите, които да се превърнат в партньори на училището за привличане на децата и задържането им в образователната система.

 

Виж повече

Да поговорим за трафика на хора

2019-04-29

Преди активния туристически сезон, когато търсенето на работна ръка се увеличава значително,  в новооткрития Образователен център в кв. „Столипиново“ - Пловдив, изграден по проекта на Община Пловдив в рамките на Програма ЗОВ, бе организирана здравно – образователна кампания по въпросите на трафика на хора, сексуалната и трудова експлоатация с ученици от 8-мите класове от СУ „Найден Геров“.

Темата беше представена от секретаря на местната комисия за борба с трафика на хора в Пловдив Таня Иванова. Тя обърна внимание на няколко прости, но животоспасяващи правила, които всеки млад човек, който напуска страната или приема примамливи условия за работа дори в България, трябва да знае: винаги да се проверява лицензирана ли е фирмата, която посредничи за работа в чужбина; да се поддържа връзка с близките като преди заминаването си уточнят дума или фраза, която ще  служи за сигнал за помощ; да не си предават личните документи на друго лице под никакъв предлог.

 Учениците получиха и брошури с информация за начините на попадане в трафик чрез Интернет сайтове и с безплатния телефон за помощ в целия Европейски съюз - 080020100.

 В дискусията с участието на здравните и образователните медиатори се включи и Мира Дончева – координатор в новооткрития Здравен център по проекта. Тя подчерта, че трафикът на хора, свързан с трудова и сексуална експлоатация, поражда и здравни проблеми, тъй като в повечето случаи води до непреодолими психически и/или физически травми.

Виж повече